O nas
Szkolenia i doradztwo
Wynajem sal
Dni Techniki
Olimpiada OWT
Projekty
Konkursy
Stowarzyszenia
Współpraca
Kontakt
AKTUALNOŚCI: Dni Techniki 2019 już wkrótceAKTUALNOŚCI: Czy płeć jest dla kobiet utrudnieniem w karierze?Kobieta inżynier na czele fabryki
O nas Cele i statutZarządRada RegionuHistoriaHistoryczne plany siedzibyPrezesi FSNT NOT SzczecinO nas w prasie
Szkolenia i doradztwo Oferta Szkoleniowa FSNT NOTSzkolenia BHP, P-POŻ i pierwszej pomocy przedmedycznejKonsultingOpinie o innowacyjnościWspólne aplikowanie w projektach
Wynajem sal
Dni Techniki O wydarzeniuArchiwum Dni Techniki 2018
Olimpiada OWT
Projekty EMERGE – Empowering Female Entrepreneurs in EngineeringZasłużeni dla nauki i techniki spod znaku GryfaTechnik Mechanik - elitarny profil kształcenia
Konkursy Wyróżniający się Nauczyciel i Opiekun młodzieży
Stowarzyszenia Wykaz stowarzyszeń SNTOddziały SNT w NOT Szczecin
Współpraca Zapraszamy do współpracyMuzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie
Kontakt Dane kontaktoweGodziny otwarcia

Zapraszamy do współpracy

Zapraszamy do współpracy przedsiębiorstwa - zarówno w zakresie szeroko pojętej współpracy, wspólnego aplikowania w projektach, korzystania z naszych usług konsultingowych, korzystania dedykowanych szkoleń i sal szkoleniowych.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze szkołami, uczelniami oraz organizacjami działającymi na rzecz wzmocnienia roli środowiska technicznego oraz wspierającymi rozwój oświaty i nauki w naszym regionie.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie – to z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym.

Utworzono je 1 stycznia 2006. Siedziba muzeum mieści się na Niebuszewie, we wpisanej do rejestru zabytków zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej. W 2010 w zajezdni przeprowadzono kompleksowe prace renowacyjne.

W muzeum prezentowane są zbiory nawiązujące do historii szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej i autobusowej.

Na szczególną uwagę zasługuje przemysł motoryzacyjny- w muzeum prezentowane są motocykle przedwojennej firmy Alba, samochody marki Stoewer oraz powojenne Junaki ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli a także polskie jednoślady- skutery Osa, motorowery- Komar, Żak i Ryś czy motocykle WSK, SHL i Sokoły. Samochody reprezentowane są przez Syreny, Fiaty 125p i 126p, Warszawy, Żuka, Nysę i Stara 25..

W muzeum zgromadzono także prototypy polskich pojazdów- zobaczymy tam Beskida, Smyka, Wszędołaza, LPT i Iskrę.W muzeum znajduje się także symulator tramwaju Konstal 105Na. Do kabiny wyciętej z prawdziwego wagonu dołożono wizualizację trójwymiarową wyświetlaną na przedniej szybie kabiny która odzwierciedla widok rzeczywistego Szczecina.

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada Regionu Zachodniopomorskiego
Aleja Wojska Polskiego 67 70-478 Szczecin
Polska
+48 91 433 83 05
+48 91 433 83 05
(c) 2019 www.not-szczecin.pl