O nas
Szkolenia i doradztwo
Wynajem sal
Dni Techniki
Olimpiada OWT
Projekty
Konkursy
Stowarzyszenia
Współpraca
Kontakt
AKTUALNOŚCI: Dni Techniki 2019 już wkrótceAKTUALNOŚCI: Czy płeć jest dla kobiet utrudnieniem w karierze?Kobieta inżynier na czele fabryki
O nas Cele i statutZarządRada RegionuHistoriaHistoryczne plany siedzibyPrezesi FSNT NOT SzczecinO nas w prasie
Szkolenia i doradztwo Oferta Szkoleniowa FSNT NOTSzkolenia BHP, P-POŻ i pierwszej pomocy przedmedycznejKonsultingOpinie o innowacyjnościWspólne aplikowanie w projektach
Wynajem sal
Dni Techniki O wydarzeniuArchiwum Dni Techniki 2018
Olimpiada OWT
Projekty EMERGE – Empowering Female Entrepreneurs in EngineeringZasłużeni dla nauki i techniki spod znaku GryfaTechnik Mechanik - elitarny profil kształcenia
Konkursy Wyróżniający się Nauczyciel i Opiekun młodzieży
Stowarzyszenia Wykaz stowarzyszeń SNTOddziały SNT w NOT Szczecin
Współpraca Zapraszamy do współpracyMuzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie
Kontakt Dane kontaktoweGodziny otwarcia

EMERGE – Empowering Female Entrepreneurs in Engineering

Bierzemy czynny udział w Projekcie EMERGE – Empowering Female Entrepreneurs in Engineering

Celem projektu jest wzmocnienie ścieżek kariery przedsiębiorczej wśród kobiet – inżynierów. Już dziś pracujemy nad Planem Działań, którego kluczowym celem jest diagnoza dobrych praktyk oraz luk w istniejących ścieżkach kształcenia kobiet - inżynierów w odniesieniu do przedsiębiorczości oraz zaproponowanie zaleceń dotyczących innowacyjnych podejść pedagogicznych i działań edukacyjnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji przedsiębiorczych kobiet, które chcą tworzyć firmy technologiczne i kierować ich dynamicznym rozwojem.

Zapraszamy reprezentantów jednostek szkoleniowych, uczelni wyższych, przedsiębiorstw, organizacji publicznych, prywatnych i non-profit do współpracy i wsparcia nas:

  • w procesie oceny istniejących metod i narzędzi wykorzystywanych podczas nauczania przedsiębiorczości i kształtowania postaw przedsiębiorczych wśród kobiet.
  • w opracowaniu zestawu rekomendacji i działań, które mogłyby przyczynić się do intensyfikacji działań w tym zakresie.

Zapraszamy do śledzenia bieżących aktualności nt. tego ciekawego projektu na naszym Facebooku

Więcej o projekcie: www.emergeengineers.eu


Nawet kobiety, które dotarły na wysokie stanowiska, uważają często, że płeć była dla nich utrudnieniem w karierze

Wg badania przeprowadzonego przez firmę IBM w 12 krajach świata kobiety mają 9-proc. udział wśród prezesów i dyrektorów generalnych, a biorąc pod uwagę wszystkie wysokie stanowiska (w tym członków zarządów i dyrektorów), ten udział jest dwukrotnie większy. Wiele z tych 18 proc. top menedżerek może być przykładem modelowych karier. Jednak aż 60 proc. z nich ocenia, że awansowałyby szybciej, gdyby były mężczyznami. Więcej artykułu na: www.rp.pl/Sciezki-kariery

Kobiety w branży technologicznej

Zapraszamy do lektury artykułu nt. kariery kobiet w branżach tradycyjnie zarezerwowanych dla mężczyzn- dlaczego wybierają taką karierę, jak sobie radzą, jakie cele sobie stawiają?

Kobieta inżynier na czele fabryki

Christiane Engel jest dyplomowanym inżynierem i rozpoczęła swoją karierę zawodową w roku 1992 w Volkswagenie w Saksonii w obszarze inżynierii przemysłowej. Z dniem 1 października 2018 r. została nowym dyrektorem zakładu koncernu we Wrześni. W ramach projektu EMERGE popieramy przedsiębiorcze postawy wśród kobiet- inżynierów, dlatego zapraszamy do obejrzenia wywiadu z tą ciekawą Osobą.

Zasłużeni dla nauki i techniki spod znaku Gryfa

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat wybitnych, zasłużonych dla regionu zachodniopomorskiego osobistości: www.lince.apsl.edu.pl

Osoby zainteresowane historią gryfa na Pomorzu odsyłamy do bardzo ciekawej prezentacji przygotowanej przez słupskich studentów: https://lince.apsl.edu.pl/historia-gryfa-na-pomorzu/ oraz do poniższego filmu animowanego, który w żartobliwy sposób przedstawia historię znaku gryfa.

Szczecińska organizacja NOT jest współorganizatorem i partnerem tego projektu. 

Strona główna projektu: http://proyecto-lince.com/en/

A poniżej zabawna animacja pokazująca pochodzenie i długą drogę znaku gryfa- w jaki sposób stał on się symbolem tak powszechnie znanym w naszym regionie?

W ramach projektu Zasłużeni dla nauki i techniki spod znaku Gryfa wykonaliśmy także filmy prezentujące rolę wybitnych dla naszego regionu osób na przełomie dziejów.

Technik Mechanik - elitarny profil kształcenia

Projekt zakładał promocję nowego kierunku nauczania w szkole średniej- profilu TECHNIK MECHANIK ze specjalizacją z zakresu automatyki i robotyki. Promocja odbywała się m.in. za pomocą filmów, internetu, uczestnictwa w wydarzeniach tematycznych oraz za pomocą bezpośrednich wizyt w szkołach.

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada Regionu Zachodniopomorskiego
Aleja Wojska Polskiego 67 70-478 Szczecin
Polska
+48 91 433 83 05
+48 91 433 83 05
(c) 2019 www.not-szczecin.pl